Champions

Year

Site

Champion

2020    
2019    
2018    
2017    
2016 Sun Tides Karen Madison
2015 Sun Country Yasue Alkins
2014 The Home Course Patty Myers
2013 Maplewood  Janet Dobrowolski
2012 The Highlander Bonnie Vahcic
2011 Port Ludlow Brooke Hemphel
2010 Gold Mountain Yasue Alkins
2009 Lake Padden Catherine Allen
2008 Allenmore - 75th Anniversary Catherine Allen
2007 The Highlander Catherine Allen
2006 Whispering Firs Catherine Allen
2005 McCormick Woods Rachel Strauss
2004 Walter Hall Stefanie Coleman
2003 Lake Spanaway Stefanie Coleman
2002 Gold Mountain Stefanie Coleman
2001 Dungeness Pat Schumacher
2000 Snoqualmie Falls Rachel Strauss
1999 Jackson Park Rachel Strauss
1998 Fort Lewis Marie Eiken
1997 Lake Padden Jennifer Ederer
1996 Meadow Park Jennifer Ederer
1995 Riverbend Deb Doles
1994 Port Gardner Shirley Hauter
1993 Capitol City Renee Knapp
1992 Mount Si Dixie Jameyson
1991 Sunland Linda Pearson
1990 Newaukum Valley Pat Schumacher
1989 Lake Padden Pat Schumacher
1988 Enumclaw Leanne Hines
1987 Dungeness Lori Hayes
1986 Lake Spanaway Rene Simon
1985 Snoqualmie Falls Melanie Van Delden
1984 Lake Wilderness Kerry Liedes
1983 Auburn Leanne Hines
1982 Olympic View Lisa Porambo
1981 Riverside Kathy Daley
1980 Kayak Point Kathy Daley
1979 Memorial Park Lisa Porambo
1978 Maplewood Shirley Fopp
1977 Suntides Carole Holland
1976 Jefferson Jani Japar
1975 Snohomish Shirley Fopp
1974 Brookdale Shirley Fopp
1973 Jackson Park Donna Jones
1972 Cedarcrest Terri Thoreson
1971 Bellevue Jan Christiansen
1970 Port Gardner Leah Reece
1969 Mount Si Leah Reece
1968 Meadow Park JoAnn Washam
1967 Jackson Park Dorothy Keene
1966 West Seattle Jan Hanson
1965 Maplewood Joyce Roberts
1964 Brookdale Marian Locher
1963 Foster Shirley Fopp
1962 Earlington Shirley Fopp
1961 Jefferson Park Joyce Roberts
1960 Allenmore Claudia Lindor
1959 Everett Tina Powell
1958 Mount Si Shirley Fopp
1957 Jackson Park Shirley Fopp
1956 West Seattle Jinx Rider
1955 Maplewood Jinx Rider
1954 Meadow Park Joanne Gunderson
1953 Mount Si Ruth Ward
1952 Cedarcrest Sue Sinnett
1951 Jackson Park Sue Sinnett
1950 Foster G.W. Perry
1949 West Seattle Betty Frank
1948 Brookdale Joan Mahon Allard
1947 Jefferson Park Betty Frank
1946 Allenmore Mary Carter
1942 - 1945¬† No Tournament Held  
1941 Jackson Park Stella Fry
1940 Maplewood Stella Fry
1939 Brookdale Joan Mahon Allard
1938 Lakewood Sue Sinnett
1937 Jefferson Park Betty Frank
1936 Meadow Park Joan Mahon
1935 Jackson Park Ruth Busch
1934 Maplewood Ruth Busch
1933 Allenmore Ruth Busch